Zirve Hakkında

Van Ekonomi Zirvesi Hakkında

 

VAN EKONOMİ ZİRVESİ

Bu yıl depremin yıl dönüm tarihi olan 27 - 28 Şubat 2023 tarihlerinde ; Anadolu medeniyetlerinin büyük tarihsel mirasının üzerine kurulmuş ve medeniyetlere başkentlik yapmış   tarihi güzel anadolu  kentimiz Van’da, ikincisini düzenleyeceğimiz ülke ekonomisine önemli katkılar sunan iş dünyamızın önemli sanayici ve yatırımcısı , ekonomist, turizimci, akademisyen, ekonomi yazarı ve daha pek çok sektörden önemli aktörlerin ve devlet büyüklerimizin konuşmacı olarak  katılacağı  “ II.nci  VAN EKONOMİ ZİRVESİ ” ni ev sahipliği yapmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.
 
 
Uluslararası Altın Kentler  Dermeğimizin her yıl geleneksel olarak düzenleyeceği ve bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz zirveye  tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak Van için konuşacak sözü ve projesi olan, şehrin ekonomisine ve  gelişimine  katkı sunacak Van’a gönül veren, herkesi “Van İçin Buluşuyoruz” sloganıyla zirveye davet ediyoruz.
 
Yeni dünya düzenininde ve digital dönüşümün yaşandığı  günümüzde tüm dünyada yaşanan pandemiyle birlikte  yeni normal 'in iş dünyasına  etkilerini, Van şehrimizin ekonomisini ve geleceğini,yerel kalkınma alanındaki proje hedef ve çalışmalarını zirvede konuşmacılar tarafından hep birlikte ele alarak varsa  sorunlara çözüm önerileri arayacağız.
 
Uluslararası Altın Kentler Derneğimiz düzenleyeceği zirve de ayrıca Türkiye'nin önemli ekonomi Tv kanalları ve ekonomi yorumcuları Van'dan canlı yayınla Van ekonomisini ülke gündemine taşıyarak ulusal basın ve medyada  Van için farkındalık sağlamayı hedeflemekteyiz. Ayrıca zirve sonunda sonuç bildirgesi yayınlayarak ilgili kurumlarla paylaşacağız.
 
 
Van ekonomisinin ve kentin gelişimesi için düzenleyeceğimiz  büyük zirvede buluşmak dileğiyle, başta zirveyi destekleyen tüm kurumlara ve davetli katılımcılara derneğimiz adına teşekkür eder zirvenin başta Van’a ve Van halkına yararlı ve başarılı geçmesini dileriz